Foto: motoskills.pl / crmoto.lt

W Polsce jest obecnie kilkanaście różnych obiektów na których mogą odbywać się imprezy motoryzacyjne. Regularne, motocyklowe treningi organizowane są raczej na wszystkich tych obiektach. Takie eventy na pewno znajdziecie na:

Tor Poznań
Silesia Ring k. Opola
Tor Krzywa k. Legnicy
VallraV Race Center w Starym Kisielinie k. Zielonej Góry
Tor Łódź
Autodrom Pomorze w Pszczółkach k. Gdańska
Motopark Koszalin
Autodrom Slomczyn
Motopark Toruń
Tor Bydgoszcz
Tor Kielce

Jak sami widzicie mimo wszystko jest tego trochę, wiec nie jest aż tak źle. Oczywiście jest jeszcze kilka innych obiektów, ale ja wskazałem te, które moim zdaniem są dobrze przystosowane do jazdy motocyklem, a także modne wśród motocyklistów. Nie na wszystkich obiektach pojeździcie na zasadzie ostrego kotłowania, bo niektóre zajęcia prowadzone są w formie doskonalenia techniki jazdy, a nie wyżycia się bez nadzoru instruktora. Kolejna kwestia jest taka, że większość z przytoczonych obiektów, to małe tory kartingowe, więc na dużych motocyklach będzie męczarnia. Dlatego polecam i gorąco namawiam do doskonalenia techniki jazdy oraz jazdy sportowej na małych motocyklach o pojemności 125 – 400ccm. Poza tym mamy także tory u naszych sąsiadów w dość bliskich odległościach od granic Polski, ale o tym napiszę kiedy indziej.

Firm organizujących treningi na różnych torach jest w Polsce kilka. Jedne z nich jak Speed-Day wyspecjalizowały się w organizacji zajęć tylko na jednym obiekcie i w tym konkretnym przypadku będzie to Tor Poznań. Inne firmy jak np. Motoskills.pl organizują zajęcia np. na Vallrav w Starym Kisielinie k. Zielonej Góry, albo firmy skoncentrowane na zajęciach zagranicznych np. na Słowacji na którą pojedziecie z CR-Moto, albo treningi na Słomczynie, albo Czeskim Trińcu organizowane np. przez Duszan Team.

Torowanie to piękna pasja i sport. Wpływa także pozytywnie na bezpieczeństwo nas wszystkich w codziennym ruchu drogowym. Dlatego zachęcam Was rodacy, torujmy jak najwięcej! 🙂
W kolejnym artykule podpowiem Wam, co warto zabrać ze sobą na tor, a do tego czasu zapoznajcie się ze wstępem do cyklu artykułów p.t. „Torowanie”

Hej!
Kamel

kamel86
klabieniec@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.