Jak wspomniałem jakiś czas temu, realizuję kurs na instruktora doskonalenia techniki jazdy kategorii A i właśnie jestem na jego finiszu. W imię idei propagowania jazdy motocyklem i działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które mam przyjemność prowadzić już od 2014 roku, już teraz zapowiadam nową usługę dostępną w ramach mojej działalności w Acticam – Motocykle​ – Zajęcia z Doskonalenia Techniki Jazdy kat. A.

Ponieważ w odróżnieniu do często spotykanych sytuacji wszystko robię oficjalnie i tak jak trzeba, czeka mnie jeszcze egzamin państwowy przed oficjalnym tytułowaniem się zaszczytnym mianem instruktora techniki jazdy ;). Dlatego do tego czasu moje pierwsze zajęcia będą prowadzone w formie luźnych, niekomercyjnych spotkań w każdą wolną od handlu niedzielę, na jednym z parkingów marketowych w Jeleniej Górze (ew. po wcześniejszym umówieniu się na dowolnym torze wyścigowym). Miejsce jest w fazie dogrywania formalności.

Na zajęciach będę zwracał uwagę między innymi na zagadnienia, które podzieliłem na 3 bloki tematyczne (Człowiek, Maszyna, Technika i Taktyka). Ponieważ temat techniki jazdy jest bardzo rozległy, to każde zajęcia będą tematyczne i obejmować będą jedynie kilka z poniższych zagadnień:

Człowiek:
– Umiejętność obserwacji i analizy sytuacji w ruchu drogowym
– Rola spostrzegania w kierowaniu pojazdem
– Rola uwagi w kierowaniu pojazdem
– Umiejętność podejmowania decyzji

Maszyna:
– Budowa motocykla i jego parametry techniczne
– Przygotowanie motocykla do jazdy
– Właściwości trakcyjne silnika
– Właściwości trakcyjne poszczególnych typów motocykli
– Bezpieczeństwo czynne i bierne

Technika i taktyka:
– Jazda po drogach szybkiego ruchu
– Jazda w mieście
– Jazda w zakrętach i na łukach dróg
– Hamowanie
– Jazda z bagażem
– Jazda terenowa
– Jazda w trudnych warunkach
– Ruszanie z miejsca
– Jazda na torze wyścigowym
– Manewrowanie motocyklem:
– Postój i parkowanie
– Skręcanie na skrzyżowaniach
– Cofanie
– Omijanie przeszkód
– Jazda w kolumnie
– Bezpieczne wyprzedzanie
– Jazda ekologiczna (Ekodriving)

Zachęcam do śledzenia nowych informacji w tym zakresie, ponieważ zajęcia będą w małych grupach (do 5 uczestników), zatem miejsc nie będzie zbyt wiele 😉

Dodatkowe info na facebooku lub telefonicznie 796586606
Zapraszam serdecznie 🙂

Hej!
Kamel

kamel86
klabieniec@gmail.com

One thought on “Instruktor Doskonalenia Techniki Jazdy kat. A

  1. Po treningu indywidualnym mogę z pełną premedytacją i odpowiedzialnością stwierdzić, że Kamil jako trener jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu… Interesujące mnie zagadnienia zostały w jasny i zrozumiały sposób wyjaśnione oraz pokazane, korekta następowała na bieżąco zarówno w trasie, jak i na placu… Jasno, rzeczowo i konkretnie w bardzo miłej atmosferze… Gorąco polecam treningi z Kamilem…
    Kamil, dziękuję Ci bardzo…
    ☺️☺️☺️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.