„DIVERSE NIGHT of the JUMPs buduje i trzyma napięcie, elektryzując publiczność od początku do końca eventu. Niesamowite umiejętności zawodników i zapierające dech w piersiach loty na wysokości 3 piętra w wykonaniu największych gwiazd tej dyscypliny na świecie.”

Tak swoją imprezę reklamuje organizator tego eventu, firma Sportaiment. 24 marca 2018, dzięki uprzejmości portalu ścigacz.pl już po raz trzeci wybrałem się na to wydarzenie, aby okiem kibica spojrzeć na to wyjątkowe show. Do Krakowa dotarliśmy w sobotę tuż przed godziną 18:00 na którą zaplanowane było oficjalne otwarcie imprezy. Dotarcie zajęło nam trochę czasu, ze względu na kilka weekendowych zatorów po drodze z Jeleniej Góry. Niestety z tego powodu nie udało się nam dotrzeć na zaplanowaną rozmowę przed wydarzeniem z zawodniczką motocross Eweliną Szkudlarek, która to przygotuje w tym roku relację z tej imprezy na łamach portalu scigacz.pl. Moją zeszłoroczna relację z DNOTJ w Gdańskiej Ergo Arenie przeczytacie klikając tutaj.

Tegoroczna impreza zorganizowana została w Krakowskiej Tauron Arenie. Kibice jak zwykle mieli możliwość oglądania zmagań najlepszych zawodników freestyle motocross na świecie. Zobaczyliśmy grad sztuczek i tricków w wykonaniu motocyklistów i rowerzystów (przy okazji FMX motocyklowego rozegrana została runda Pucharu Świata Dirt MTB), które wydają się nierealne do wykonania i przeczą prawom fizyki. Nie zabrakło więc takich tricków jak lazy boy, double backflip, 360 i 540 czy superman seat grip. Było grubo!

Krakowską rundę Mistrzostw Świata FMX wygrał czterokrotny mistrz świata, Hiszpan Maikel Melero, deklasujac całą czołówkę zawodów. Myśląc, że we freestyle’u motocrossowym wymyślono już wszystko, Maikel pokazal zupełnie nowy trick. Niestety nie potrafię przytoczyć jego nazwy, ponieważ wszystkim opadły szczęki, gdy Maikel pokazał, co potrafi. Polskę reprezentował Marcin Łukaszczyk. Szło mu nieźle, ale niestety nie zdołał zakwalifikować się do finałowej szóstki. Drugim Polskiem był Rafał Biały. Polskim akcentem na podium było zwycięstwo Marcina w konkurencji na najlepszy whip, czyli wyłamanie motocykla w trakcie lotu.

 

Oceniając organizację imprezy, to jednak trochę rozczarowały nas dwie kwestie. Być może to drobne sprawy, ale nam skutecznie obniżyły jakość odbioru imprezy. Otóż uzbrojony w aparat wraz z gimbalem i uchwytem do lampy oraz mikrofonu, podchodząc do wejścia usłyszałem od ochroniarza, że ze sprzętem nagrywającym na imprezę nie wejdę. Na pytanie dlaczego tak i tłumacząc, że zbieram materiał na vloga usłyszałem, że takie są wytyczne od organizatora. Trochę to dziwne, ponieważ z telefonem komórkowym już wejść mogłem, a przecież takim sprzętem także da się zarejestrować obraz i dźwięk. No cóż, musiałem odstawić ten trochę lepszy sprzęt i nagrywać wszystko kalkulatorem od Samsunga 😉 Rozczarowanie było tym większe, że po przygodzie na targach we Wrocławiu przyjechałem uzbrojony w lepszy sprzęt i oprogramowanie dźwiękowe. Niestety nie mogłem tego wykorzystać.

Druga sytuacja, która naszym zdaniem wymaga poprawy, to możliwość wyjścia na zewnątrz w trakcie imprezy. Ponieważ przyjechałem na imprezę z 4 letnim siostrzeńcem, który jak wiadomo ma prawo nie wytrzymać w warunkach wzmożonego hałasu i spalin 4 godzin, to w przerwie imprezy chcieliśmy wyjść na chwilę na świeże powietrze. Niestety nie pozwolono nam, ponownie zasłaniając się regulaminem organizatora, że jak wyjdziemy, to już nie wrócimy. Nie wiem jednak, dlaczego wydzielono palarnię na zewnątrz budynku, a nie zadbano o strefy dla osób niepalących? Pomijam dorosłych, ale te wszystkie biedne maluszki zostały więc zmuszone do wdychania spalin, dymu papierosowego lub powrotu do domu. Trochę to słabe zwłaszcza, że to nie jest pierwsza impreza organizowana przez Sportaiment więc oczekuje się,  że doświadczenie powinno wpłynąć na zwiększanie jakości oferowanych usług. Świetnie za to działała ochrona sektorów. Można było wejść jedynie na sektor, na który miało się wykupiony bilet i to było uważnie pilnowane.

Zatem czy warto było uczestniczyć w tej imprezie? Jeśli ktoś nie był na FMX, zdecydowanie polecam zobaczyć to na żywo. Nie uwierzycie jakie rzeczy można robić w powietrzu z motocyklem. Ja freestyle motocross widziałem już czwarty raz, zatem nie wiem czego się spodziewać i sama impreza nie wzbudza już we mnie takich emocji jak kiedyś. Nie mniej jednak zawsze można zabrać ze sobą kogoś nowego w temacie lub dzieci, a dla nich będzie to mega przeżycie. Odnoszę natomiast wrażenie, że Superenduro, choć pozornie mniej widowiskowe, to jednak wzbudza większe, spontaniczne emocje.

Oczywiście wyjazd na to wydarzenie był doskonałym pretekstem do małej turystyki. Ponieważ impreza odbyła się w sobotę, postanowiliśmy skorzystać z okazji i wyskoczyć na kilka dni do Zakopanego. Wprawdzie to nie był nasz pierwszy wyjazd w Tatry, ale pierwszy z którego przywiozłem trochę materiału, aby podzielić się z Wami kilkoma ujęciami i opisem co zwiedziliśmy, gdzie i co smacznie zjedliśmy, oraz jakie kwatery polecamy.  Wpis będziecie mogli przeczytać niebawem klikając tutaj.

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a tym samym kilka dni spokoju. Będę miał więc chwilę, aby spokojnie zmontować relacje na YouTube z targów we Wrocławiu, imprezy w Krakowie i wypadu do Zakopanego. Wam natomiast życzę zdrowia, spokoju i rodzinnej, świątecznej atmosfery. 🙂

Hej!
Kamel#86

Wyniki:

Mistrzostwa Świata FMX

 1. Maikel Melero ESP          404
 2. Luc Ackermann GER          398
 3. Libor Podmol CZE          366
 4. Rob Adelberg AUS          353
 5. Pat Bowden AUS          349
 6. Petr Pilat CZE          305
 7. Brice Izzo FRA          254
 8. Kai Haase GER          242
 9. David Rinaldo FRA          217
 10. Marcin Łukaszczyk POL          128
 11. Remi Bizouard FRA          115
 12. Rafał Biały POL          83

Puchar Świata Dirt MTB

 1. Godziek Dawid POL          89
 2. Rot Marcin POL          86
 3. Winkler Bernd AUT          85
 4. Łebek Marek POL          83
 5. Quaedflieg Loek NED          82
 6. Stachak Paweł POL          80
 7. Heil Jakub CZE          79
 8. Sidzina Jakub POL          77
 9. Gragya Tamas HUN          73
 10. Glosowic Adam POL          67
 11. Koczara Sebastian POL          65
 12. Zawistowski Daniel POL          59
 • zdjęcia: Sportaiment

 

kamel86
klabieniec@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.